Beylikdüzü Nurtopu Anaokulu


Duyusal Oyun Ve Zeka Oyunları Atölyesi

  • Duyusal Oyun Ve Zeka Oyunları Atölyesi

    Duyusal Oyun Ve Zeka Oyunları Atölyesi


    İstanbuldaki Anaokulları arasında yer alan Beylikdüzündeki ve Büyükçekmecedeki anaokulları arasında siz değerli velilerimize kaliteli hizmet vermeye çalışan Nurtopu Anaokulu bilgilendiriyor;

    Beylikdüzü ve büyükçekmece kurumlarımızda duyusal oyun ve zeka oyunları atölyemizde çocuklarımızın gelişim düzeylerine göre hazırlanmış olan oyunlar ve materyallerimiz vardır. Duyusal Oyun Nedir?(Sensory Play):Tüm duyu organlarını çalıştıran uyarandır sensory play örneğin koku alma- dokunma-tat alma gibi. Böylece çocukta birçok kazanım elde edilir materyal eşliğinde atölyemizde sensory play oyunları oynayarak çocuklarımızla hem eğleniyoruz hem de gelişimimize katkı sağlıyoruz. Yapılan araştırmalara göre, aktif bir şekilde duyusal aktiviteler ile meşgul olan çocukların bilişsel gelişimi, dil gelişimi, kaba&ince motor gelişimi, sosyal becerileri ve problem çözme becerileri olumlu olarak etkilemektedir. Ayrıca çocukların hafızalarını da güçlendirdiği görülmüştür. Duyusal oyunlar kaygılı ve stresli çocukları sakinleştirmenin bir yolu olarak da düşünülmektedir. Tüm duyulara hitap eden öğrenmelerin daha kalıcı olduğu gözlenmiştir.

    Zeka Oyunları Nedir?Çocuğun sağ ve sol loblarını çalıştıran zeka performansını destekleyen oyunlardır.Akıl yürütme becerisini destekleyen harikulade oyunlardır kurumumuzda atölyemizde hem materyal eşliğinde hem de oyun eşliğinde hizmet vermektedir beylikdüzü ve büyükçekmece kurumlarımızda. Kurumumuzdaki atölyelerimiz sayesinden eğlenerek öğreniyoruz hem de gelişimimiz eğlenerek destekleniyor.