Beylikdüzü Nurtopu Anaokulu


Sanat ve El Becerileri Etkinlikleri

  • Sanat ve El Becerileri Etkinlikleri

    Sanat ve El Becerileri Etkinlikleri


     İstanbuldaki Anaokulları arasında yer alan Beylikdüzündeki ve Büyükçekmecedeki anaokulları arasında siz değerli velilerimize kaliteli hizmet vermeye çalışan Nurtopu Anaokulu bilgilendiriyor;

    Sanat ve El Becerileri Etkinlikleri ile el-göz koordinasyonu sağlayabilme, küçük kasları etkin bir şekilde kullanabilme, yaratıcı ve özgür düşünebilme, farklı bakış açıları geliştirebilme, nesneleri farklı amaçlarda kullanabilme ve özgün ürün oluşturabilme becerilerinin gelişimi desteklenmektedir. Bunun yanında sanata ilgi duyan ve sanat eserlerini koruyan, sanatçılara değer veren birer birey olmalarını desteklemek hedeflenmektedir. Bilişsel becerisini destekleyen sosyal duygusal yönden de destekler sanat ve el beceri etkinlikleri.


    Oyun ve Hareket Etkinlikleri ile; çocuklarımızın gerek bireysel gerek grup halinde hareket ederek keyifli vakit geçirebilecekleri özgür ortamlarda psikomotor ve sosyal gelişimleri desteklenmektedir. Kurallara uyum sağlama, grup halinde hareket edebilme, grup içinde sorumluluk alabilme, gerektiğinde liderlik yapabilme ve düşünerek hareket edebilme becerilerinin gelişimini destekler.