Beylikdüzü Nurtopu Anaokulu


Waldorf Eğitim Modeli

 • Waldorf Eğitim Modeli

  Waldorf Eğitim Modeli


   İstanbuldaki Anaokulları arasında yer alan Beylikdüzündeki ve Büyükçekmecedeki anaokulları arasında siz değerli velilerimize kaliteli hizmet vermeye çalışan Nurtopu Anaokulu bilgilendiriyor;

  Waldorf eğitim yaklaşımı 1919 yılında Rudolf Steiner tarafından geliştirilmiştir. Waldorf yaklaşımı eğitimi bir sanata dönüştürmeyi amaç edinen bütüncül bir yaklaşımdır.

  Çocukların sosyal, duygusal, ruhsal, ahlaki, fiziksel ve zihinsel açılardan dengeli bir biçimde ve çok yönlü olarak gelişebilmesini amaçlar. Çocukların bireyselliğini, özgüvenlerini ve bütünlüğünü desteklemeye ayrıca önem verilir. Çocukların sanat, müzik, hareket ile öğrendikleri; keşfederek, deneyimleyerek yaşantılarını zenginleştirdikleri düşünülür. Çocukların birbiriyle rekabet etmektense birbirlerine saygı duyarak, yardımlaşarak toplumsal aidiyet duygusu edinmeleri teşvik edilir.

  Waldorf yaklaşımı çocuğun sağlam bir öğrenme sevgisi oluşturmasının gelecekte ihtiyacı olan akademik becerileri geliştirebilmesinin bir ön koşulu sayar.

  Sınıfta doğayı tanıma ve doğayla birlik olma amacıyla doğal malzemelere yer verilir.

   

  İstanbuldaki anaokulları arasında yer alan ve Beylikdüzündeki ile Büyükçekmecedeki şubeleri ile kaliteli hizmet vermeye çalışan anaokulumuzda yukarıda açıklanan ve tüm dünya üzerinde etkinliği ve başarısı kanıtlanmış olan Waldorf eğitim modeli uygulanmaktadır.