1)METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ: Okula gidecek çocukların psikolojik olarak okula hazır olup olmadıklarını ölçer okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir testtir. Okula hazırlanırken olması gereken fizyolojik, çevresel ve zihinsel faktörleri değerlendirmekte kullanılır.

2)ANKARA GELİŞİM TESTİ ENVANTERİ(AGTE): 0-6 yaş bebek ve çocukların gelişimi ile ilgili bilgi veren bir gelişimsel değerlendirme aracıdır.

3)CATELL 2A ZEKA TESTİ: Zeka performans testidir. 4-7 yaş, 7-14 yaş ve 14 yaş üstü bireylere uygulanabilir.

4)CATELL 3A ZEKA TESTİ: Zeka performans testidir2A, 2B ve 3A olmak üzere üç formu vardır. Yaş gruplarına göre bu formlar ayrılır.

5)PEABODY KELİME TESTİ: Çocuğun dil gelişimini ölçmek amacıyla uygulanan bir testtir. 2,5-18 yaş arasındaki bireylere uygulanmaktadır.

6)GESELL GELİŞİM TESTİ: Gesell bir performans değerlendirme testi olup çocuklarda motor beceri, görsel algı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, küçük kas becerilerini ölçer.

7)ÇOCUKLAR İÇİN DEPRESYON ÖLÇEĞİ/ANKSİYETE ÖLÇEĞİ/DEHB ÖLÇEĞİ/SOSYAL FOBİ ÖLÇEĞİ

8)RESİM ANALİZİ: Çocuğun dünyasını anlamak için ya oyunla anlaşılır ya da resim çizmesi aracılığıyla anlaşılır çocuğun çizdiği bir resim bize mesaj verir duygu durumuyla ilgili ve biz de ona göre çocuğun ailesine yön veririz resim bu çocuğun duygusunu anlamak için önemli bir araçtır resim analizi.

KURUMUMUZDA BU TESTLER UZMANLAR TARAFINDAN UYGULANMAKTADIR.

Gelişimsel Testler

Çocuklarımızın Gelişimlerini Takip Ediyoruz!

Çocuklarımızın özelliklerini ve gelişimlerini yakından takip ediyor, onları geleceğe hazırlıyouz...
Beylikdüzü Yaz Okulu

Yaz Okulu

Beylikdüzü Yaz Okulu faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız!