Beylikdüzü Nurtopu Anaokulu


28 Şubat Sivil Savunma Günü

HABERLER

 • 28 Şubat Sivil Savunma Günü

  28 Şubat Sivil Savunma Günü


  Okulumuzda 28 Şubat Sivil Savunma Günü Etkinlikleri nedeniyle Okul Panosuna Bilgilendirme afişleri asılmıştır. Ayrıca Sivil Savunma günü etkinlikleri düzenlenmektedir.

  Ayrıca okulumuzda 28 Şubat tarihinde Sivil Savunma Tatbikatı gerçekleştirilecektir.

   

  Savaşta afetlerde silah kullanmadan halkın can ve mal kay­bını en aza indirmek için koruyucu ve kurtarıcı önlemleri alarak yapılan çalışmalara sivil savunma diyoruz.

  Sivil Savunma Günü etkinlikleri için yurdun her tarafında sivil savunma tatbikatları yapılır. Halkın sivil savunmanın önemin, kav­raması ve olası durumlarda sivil savunmanın içerisinde yer alabil­mesi ıçın afişler asılır. Radyo ve televizyonlarda programlar yapılır. Bir saldırı anını haber veren uyarı ve alarm işaretlerinin anlam­larını öğretici çalışmalar yapılır.

  Okullarda, öğrencilerde sivil savunma bilincinin oluşması için çalışmalar yapılır. Sivil savunmanın savaşlarda ve afetlerde halkın can ve mal güvenliği bakımından ne kadar önemli olduğu açıklanır. Konuyla ilgili afişler asılır, yazı ve şiirler okunur. Okulda öğrencilerin de yer aldığı sivil savunma tatbikatları yapılır.

  
Diğer Haberler