Beylikdüzü Nurtopu Anaokulu


Türkiye'deki eğitimi problemleri ne?

HABERLER

 • Türkiye'deki eğitimi problemleri ne?

  Türkiye'deki eğitimi problemleri ne?


  İstanbul'un en kaliteli ve nitelikli "Değerler Eğitimi" veren okul öncesi (anaokulu) eğitim öğretim kurumu Özel Nurtopu Anaokulu bilgilendiriyor;

  Dönem dönem sitemizde çocuk gelişimci Nida Nur ÇEBİ tarafından eğitim yaşı ile ilgili çeşitli makaleler paylaşılmakta, eğitimin yaşı hususunda eğitimciler dışında herkesin bir fikri olması dışında eğitim konusunda ülkemizde yaş problemi problemlerin başında gelmektedir. eğitimin yaşı hususunda kimi 3 yaş çok küçük; kimi 5 yaş çok büyük; kimi çocuk gözlemlenmeli yaşı hangi yaşta uygunsa o yaşta gönderilmeli dese de, Prof. Selçuk Şirin: “Türkiye’deki eğitim sistemini yeniden tasarlayacak olsaydım 2 yaşında başlatır, 18 yaşında bitirirdim. YÖK’ün bütçesini okul öncesine yatırırdım çünkü beynin en hızlı geliştiği dönem ilk 6 yaş diyor. 

  Peki kimdir Prof. Selçuk Şirin; New York Üniversitesi’nde (NYU) Profesör olarak davranış bilim ve istatistik dersleri vermekte, eğitimden gelişime geniş bir alanda araştırmalar yapmaktadır. İlkokula Kars Yiğitkonağı Köyü’nde başlamış ve liseyi Göle’de bitirmiştir. ODTÜ’den lisans, SUNY’den yüksek lisans ve Boston College’dan doktora derecesi almış olan Şirin 100’ü aşkın bilimsel yayına imza atmıştır. Boston College ve NYU’dan Ögretim Üyesi Mükemmeliyet Ödülü, ABD Çocuk Gelişimi Vakfı’ndan Araştırmacı Ödülü, dünyadaki en büyük eğitim araştırmacılar derneği AERA’dan Araştırma Büyük Ödülü, ve Jacob Vakfı’ndan 2018 Sosyal Girişimcilik Ödülü almıştır. Selçuk Şirin 2015 yılında ABD Bilimler Akademisi Komisyonuna seçilmiştir. 2014 yılından itibaren Hürriyet’te haftalık köşe yazıları yazan Selçuk Şirin’in “Yol Ayrımındaki Türkiye: Ya Özgürlük Ya Sefalet” ve “Bir Türkiye Hayali” adli iki Türkçe kitabı, “Muslim American Youth: Understanding Hyphenated Selves Through Multiple Methods” adlı bir İngilizce kitabı ve çocuklara yönelik pek çok alıştırma kitabı bulunmaktadır.

   
  İstanbul'un en kaliteli ve nitelikli "Değerler Eğitimi" veren okul öncesi (anaokulu) eğitim öğretim kurumu Özel Nurtopu Anaokulu bilgilendirdi.
  
Diğer Haberler