Beylikdüzü Nurtopu Anaokulu


Yaz okulunun faydaları. Yaz okulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

HABERLER

 • Yaz okulunun faydaları. Yaz okulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  Yaz okulunun faydaları. Yaz okulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?


  İstanbul Beylikdüzü ve Büyükçekmece anaokulları arasında en kaliteli ve nitelikli değerler eğitimi veren okul öncesi eğitim öğretim kurumu (anaokulu) olan Özel Nurtopu Anaokulu bilgilendiriyor.

       Okulların tatile girmesiyle birlikte okul dönemi çocukları gibi okul öncesi çocuklarda tatil havasına girdi. Nasıl okul öncesi çocuğu yaz tatilinde olsa bile gelişimi her yönden destekleyen faaliyet yapılmasına ihtiyacı olduğu gibi okul dönemi çocuğu için de geçerlidir bu durum.

      Artık yeni nesik K kuşakları için tatil ellerde tablet-telefon anlamına geldiği için yaz tatili boyunca çocuklar ellerinden tableti ya da telefonu bırakamıyorlar.Bu durumda  eylül ayında okul başlaması durumunda bocalayabiliyorlar.İşte bu devrede de yaz okulu çok önemli yaz okulunda eğlenceli faydalı aktiviteler yapılıyor okulumuzda at binme, yüzme, buz pateni vb. şeyler yapılıyor hem de bilişsel beceri bakımından da çocuklara doğru ve güzel eğitimler veriyoruz dini eğitim-mental aritmetik-dergi çalışmalar ve daha niceleri gibi bilişsel yönden eğitimler veriyoruz.

       Çocuklar yaz okulunda hem akranlarıyla gelişimsel aktiviteler yaparak hem  zamanını güzel geçirerek hem de sosyallik bakımından da birçok kazanım elde ediyorlar ve okullar başlamasıyla bocalamıyorlar. Kitap okuma saatlerimizde de kitap hakkında konuşup arkadaşlarımızla öğretmenlerimizle fikrimizi sunuyoruz böylelikle hem toplum önünde konuşma ve sosyla duygusal yönden de etkili oluyor. Okçuluk dersimiz de dikkat-konsantrasyonumuz desteklenmiş oluyor.Yapılan araştırmalarda çocukların televizyonda seyrettikleri diziler ve elinde ki telefonlarda gösterilen şiddet içerikli subliminal mesajlar veriliyor ve bu mesajlarda çocukların bilinçaltlarına yerleşiyor ve bazende çocuklarda davranış bozukluğu olarakta agresyon dav ranışlar sergiliyorlar. Bu yüzden çocuk vaktini ne kadar teknolojik aletlerden uzak tutarsa o kadar iyi diyeceğim şudur ki çocuklar kitap okuyarak-doğayla iç içe-spor aktiviteleri yaparak-bilişsel yönden eğitimle desteklenerek akranlarıyla birlikte güzel vakit geçirirler yaz okulu sayesinde.

       Hem de yaz okulumuzda yaz boyunca çocuklarınıza ÇOCUK RESİMLERİNİN PSİKO-PEDAGOJİK ÇOCUK TESTLERİ uygulayacağız.

  Beylikdüzü Yaz Okulu hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

   

  SAYGILARIMLA

  PSİKO-TERAPİST ONAYLI ÇOCUK TESTLERİ UYGULAYICISI

  ÇOCUK GELİŞİMCİ-Nida Nur ÇEBİ

   

  
Diğer Haberler